Jakie są zalety manicure hybrydowego?

O pięknych i zdrowych paznokciach marzy wiele kobiet, ponieważ to właśnie one sprawiają, że dłonie wyglądają rewelacyjnie. To część ciała, która od razu rzuca się w oczy i jest swoistą wizytówką człowieka. Ale nie tylko. Paznokcie chronią palce, a na ich płytce często pojawiają się pierwsze symptomy niektórych chorób. Co można zrobić, gdy natura zamiast zdrowych i mocnych, dała słabe i rozdwojone paznokcie? Rozwiązaniem problemu jest manicure hybrydowy.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Klasyczny manicure hybrydowy nie wiąże się z przedłużaniem płytki paznokciowej, a jedynie z nałożeniem na nią specyficznej w działaniu substancji. Zabieg wykonuje się na naturalnej, odpowiednio przygotowanej płytce paznokcia. To bardzo popularna forma stylizacji paznokci, która łączy w sobie trwałość oraz estetykę. Manicure hybrydowy należy rozpocząć od usunięcia skórek, wypolerowania oraz odtłuszczenia płytki, a następnie nadania jej pożądanego kształtu. Na tak przygotowaną płytkę nakładana jest baza, właściwy lakier oraz top, czyli preparat utwardzający. Każda kolejna warstwa utwardzana jest za pomocą lampy UV. Tak pomalowane paznokcie na sam koniec trzeba przetrzeć wacikiem nasączonym preparatem odtłuszczającym, a na wrażliwe okolice skórek nałożyć nawilżającą oliwkę.

Z czego wynika popularność stylizacji hybrydowej?

Manicure hybrydowy jest niezwykle trwały – nałożony w prawidłowy sposób może bez odprysków i rys utrzymać się na płytce paznokciowej nawet do trzech tygodni. Hybryda  wzmacnia płytkę paznokcia i sprawia, że jest ona bardziej odporna na uszkodzenia. Taki manicure trudno odróżnić od naturalnych paznokci, ponieważ ma bardzo naturalny wygląd. Lakiery hybrydowe występują w wielu kolorach, dlatego łatwo je dobrać do okazji lub oczekiwań Klientek. Dodatkowe zdobienia z wykorzystaniem pyłków, brokatów lub naklejek umożliwiają tworzenie na paznokciach niepowtarzalnych wzorów. Przeciwwskazaniem do wykonania manicure’u jest uczulenie na substancje zawarte w lakierze do paznokci oraz choroby paznokci.

Wróć

Prezent dla Ciebie

Bon zniżkowy 50 zł

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bon zniżkowy 50 zł na pierwszą wizytę w naszym salonie:

    Administratorem danych osobowych jest Centrum Pięknego Ciała i Fryzur. Chronimy Twoje dane na zasadach opisanych w Polityce prywatności