Wszystko o koloryzacji włosów - najnowsze techniki.

Jeszcze kilka dekad temu, za czasów naszych mam i bać, farbowanie włosów ograniczało się tylko do zmiany ich koloru. Farby oferowane były tylko w odcieniach zbliżonych do naturalnych, a ich skład pozostawiał wiele do życzenia, jeśli chodzi o zachowanie dobrej kondycji włosów. Obecnie wiele się zmieniło. Producenci farb bardziej dbają o to, by koloryzacja nie niszczyła delikatnej struktury włosa, a najnowsze techniki farbowania umożliwiają osiąganie przeróżnych efektów od bardzo naturalnych, po artystyczne.

Balejaż czy ombre?

Zarówno balejaż, jak i ombre polegają na zastosowaniu różnych odcieni farb, zazwyczaj w zbliżonej tonacji (choć nie tylko!). Podczas robienia balejażu, fryzjer szydełkowo wybiera poszczególne pasma włosów, które farbuje na inny kolor, niż resztę. Refleksy sprawiają, że włosy wydają się rozświetlone, a twarz młodsza. Z kolei przy ombre (w przypadku minimalnej różnicy kolorów – soft ombre, nazywanym też sombre), fryzjer skupia się na stopniowym rozjaśnianiu włosów ku dołowi tak, by kolory subtelnie przenikały się. Dyskretne różnice między kolorami sprawiają, że włosy optycznie nabierają objętości.

Nowość, czyli flamboyage

Zadaniem flamboyage jest nadanie włosom naturalnej głębi koloru, świeżości i optycznej gęstości. Ta technika to połączenie zalet klasycznego baleyage i modnego sombre. Doświadczona osoba w salonie fryzjerskim robi na włosach delikatne pasemka, rozkładając je równomiernie na całej długości włosów, lecz nie na ich wysokości. Do wykonania flamboyage stosuje się charakterystyczne foliowe paski samoprzylepne.

Farbowanie kreatywne

W ostatnich latach bardzo modne stały się nienaturalne, wyraziste kolory włosów – niebieskie, różowe czy fioletowe. Fryzjerzy używali ich nie tylko do farbowania całości włosów, ale też do robienia pasemek, koloryzowania samych końcówek, czy wyżej wymienionych technik. Prawdziwym hitem było ombre w odcieniach niebieskiego lub warstwy włosów mieniące się wszystkim kolorami tęczy. Ostatnie sezony pokazały, że klienci salonów fryzjerskich coraz chętniej bawią się kolorami i technikami farbowania. Miejmy nadzieję, że ta kreatywność utrzyma się przez długi czas.

Wróć

Prezent dla Ciebie

Bon zniżkowy 50 zł

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bon zniżkowy 50 zł na pierwszą wizytę w naszym salonie:

    Administratorem danych osobowych jest Centrum Pięknego Ciała i Fryzur. Chronimy Twoje dane na zasadach opisanych w Polityce prywatności