Krótkie fryzury kobiece. Przegląd propozycji

Mówi się o tym, że długie włosy są marzeniem każdej kobiety. Nie jest to jednak prawdą — płeć piękna wygląda dobrze w każdej długości. Ważne, aby dobrać odpowiedni kolor i  fryzurę do kształtu twarzy. Ponadto we włosach, które nosimy, powinnyśmy czuć się dobrze. Wiele pań wybiera krótkie fryzury. Jakie z nich warto wybrać? Z jakim farbowaniem je łączyć? Podpowiadamy!

Modne, wygodne fryzury

Krótkie włosy są dla odważnych, pewnych siebie kobiet, które lubią eksperymentować ze swoim wyglądem. Tego typu fryzury dodają pazura, odmładzają i są również kobiece. Na jakie cięcie postawić? Modne jest asymetryczne strzyżenie mullet hair. Z tyłu zostawia się nieco dłuższe włosy, a z przodu krótkie i postrzępione. Niezwykle kobieca fryzura to też pixie cut. Tu boki strzyże się krótko, zostawiając więcej włosów na środku głowy. Pozwala to na różne sposoby układania fryzury — zaczesując ją do góry, na bok lub na gładko.

Z mody nadal nie wychodzi french bob. W tym przypadku zostawiamy z przodu włosy dłuższe a z tyłu krótsze, tworząc asymetrię. Przy tej fryzurze można też zaszaleć z grzywką. Dobrze też wyglądają postopniowane włosy po całości, tzw. shaggy hair. Cięcie to sprawdza się zarówno na prostych, jak i kręconych włosach. Jeśli nie chce się tracić czasu na układanie włosów, można obciąć się na jeżyka. Możemy też zostawić z jednej strony dłuższe włosy, a z drugiej krótsze. Tę stylizację wybierają panie ceniące sobie nieszablonowość. 

Zaszalej z kolorem!

Jeśli nie jesteśmy pewne, w jakiej fryzurze będziemy wyglądać najlepiej, warto zapytać o radę specjalistę. Dobry salon fryzjerski zadba o to, abyśmy były zadowolone ze strzyżenia. Warto również odświeżyć kolor włosów lub postawić na zupełnie nowy odcień. Krótkie fryzury mają w sobie coś buntowniczego, więc dobrze zafarbować włosy na pastelowy kolor, np. różowy. Sprawdzą się też blondy, rudości i apetyczne czekolady. Dobrze wyglądają końce w nieco jaśniejszym tonie niż całość włosów.

Wróć

Prezent dla Ciebie

Bon zniżkowy 50 zł

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bon zniżkowy 50 zł na pierwszą wizytę w naszym salonie:

    Administratorem danych osobowych jest Centrum Pięknego Ciała i Fryzur. Chronimy Twoje dane na zasadach opisanych w Polityce prywatności