Jak uzyskać efekt ombre na włosach?

Włosy mogą stać się naszą ozdobą. Wystarczy odpowiednio o nie zadbać. Jeśli chcemy dodatkowo zapewnić im oryginalny wygląd, możemy postawić na ciekawą koloryzację. Jedną z najmodniejszych od lat pozostaje ta ombre. Efekt ciemniejszych włosów u nasady głowy i rozjaśnionych końcówek zachwyca swoim niepowtarzalnym wyglądem. Aby go uzyskać, należy odpowiednio wykonać koloryzację. W jaki sposób? Czy można to robić samodzielnie?

Efekt ombre — dla kogo to dobry wybór?

Zanim przejdziemy do wykonania koloryzacji, warto upewnić się, że będzie nam ona pasować. Warto podkreślić, że ombre jest efektem uniwersalnym, który dobrze wygląda na różnych włosach. Najczęściej decydują się na niego szatynki, choć świetny efekt uzyskają również brunetki, a także posiadaczki włosów w odcieniu ciemnego blondu. Tego typu koloryzacja na czarnych włosach może okazać się nieco trudniejsza, jednak nie jest ona niemożliwa. Oryginalny efekt uzyskamy też na rudych włosach.

Rozwiązanie to jest polecane osobom, które pragną coś zmienić w swoim wyglądzie, jednak nie chcą farbować całych włosów, choć przy wykonaniu ombre to też jest możliwe. Warto również podkreślić, że opisywany efekt pasuje kobietom o różnych karnacjach.

Kto może zająć się wykonaniem ombre?

Samodzielna koloryzacja włosów może nie przynieść nam oczekiwanych efektów. Przy wykonywaniu ombre ważne jest zachowanie naturalnego przejścia między kolorami, które w domowych warunkach może być trudne do uzyskania. Szczególnie jeśli wcześniej nie wykonywaliśmy tego rodzaju farbowania. W związku z tym, jeśli marzymy o takim rezultacie koloryzacji, warto wybrać się do profesjonalnego salonu. Fryzjerzy doradzą w doborze odpowiedniego koloru i zadbają o to, aby uzyskany efekt był satysfakcjonujący i zachwycał każdego, kogo spotkamy.

Wróć

Prezent dla Ciebie

Bon zniżkowy 50 zł

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bon zniżkowy 50 zł na pierwszą wizytę w naszym salonie:

    Administratorem danych osobowych jest Centrum Pięknego Ciała i Fryzur. Chronimy Twoje dane na zasadach opisanych w Polityce prywatności