Jak przy pomocy fryzury ukryć mankamenty urody?

Włosy stanowią ważny atrybut kobiecej urody, odpowiednio dopracowane mogą dodać urody lub jej odjąć, o czym z pewnością przekonała się każda z nas gdy ścięcie było nie takie lub kolor zupełnie inny niż oczekiwałyśmy. Mówi się, że uczesanie powinno być twarzowe, ale co to właściwie znaczy i jaką fryzurę powinniśmy mieć, aby wyglądać jak najkorzystniej, jednocześnie podkreślając odpowiednie elementy urody, a te gorsze ukrywając? Fryzura tak jak kobieta lubi się zmieniać, więc z pewnością znajdziemy co najmniej kilka uczesań, które idealnie wkomponują się w nasz styl, gust i urodę. Jak dobrać odpowiednią fryzurę, która sprawi, że będziemy jeszcze piękniejsze?

Kształt twarzy – ukrywanie mankamentów dzięki odpowiedniej fryzurze

Z założenia ideałem kształtu twarzy, do jakiego dążymy, jest owal. Właśnie w taki sposób ma się prezentować nasza twarz, aby wyglądać najkorzystniej. Idealnym przykładem będzie osoba z twarzą typowo okrągłą, dla jej optycznego wydłużenia i sprawienia wrażenia owalu idealne będą dłuższe włosy, np. takie sięgające obojczyków. Osoby z twarzą kwadratową idealnie prezentują się w długości sięgającej ramion. Zdecydowanie w najlepszej sytuacji są te, których twarz jest naturalnie owalna, gdyż będą wyglądać korzystnie właściwie w każdym uczesaniu. Jeśli nie mamy pewności, jaka długość włosów będzie dla nas najbardziej odpowiednia, to warto porozmawiać z profesjonalnym fryzjerem.

Kolor i styl uczesania

O kolejnych kwestiach związanych z uwydatnianiem i ukrywaniem mankamentów urody decyduje właściwie nic innego, jak właśnie nasza uroda. Już tłumaczymy dlaczego. Weźmy pod uwagę swój kolor oczy, wydatność rysów twarzy, a nawet rodzaj cery. Jeśli nasza karnacja jest bardzo jasna, może się okazać, że np. czarny kolor włosów nam nie pasuje, a z kolei jeśli skóra jest wyraźnie wrażliwa i naczynkowa bywa, że odcienie rudości jeszcze bardziej to podkreślają. Tak więc aby ukryć wszelkie mankamenty urody, konieczne jest również dobranie odpowiedniego koloru fryzury. Istotna jest również jej „bryła”, to jak włosy będą się układać, jak fryzjer je zetnie.

Wybierając się do fryzjera, warto zastanowić się, co dokładnie nam się podoba i jak chciałybyśmy wyglądać. Jednak warto tę kwestią dokładnie przedyskutować ze swoim fryzjerem, gdyż czasem stworzenie jakiegoś uczesania nie będzie możliwe ze względu na rodzaj naszych włosów, lub okaże się, że zupełnie nie pasuje do naszej urody. Specjalista z pewnością będzie w stanie optymalnie nam doradzić w tej kwestii.

Wróć

Prezent dla Ciebie

Bon zniżkowy 50 zł

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bon zniżkowy 50 zł na pierwszą wizytę w naszym salonie:

    Administratorem danych osobowych jest Centrum Pięknego Ciała i Fryzur. Chronimy Twoje dane na zasadach opisanych w Polityce prywatności